ideus
Lokalizacja
Wiedza
Wybierz parametry produktów
Grupa produktów
wybierz
Moc źródła światła [W]
OD
DO
Zasilanie
wybierz
Barwa światła
wybierz
Kolor
wybierz
Źródła światła
wybierz
Trzonek
wybierz
Zaawanasowane
Zastosowanie
wybierz
Stopień IP
wybierz
Temeratura
wybierz
Strumień [lm]
OD
DO
Kąt rozsyłu
wybierz
Trwałość źródła światła
wybierz
Klasa energetyczna
wybierz
Włącznik
wybierz
Regulacja kąta świecenia
wybierz
Klasa ochronności
wybierz
Otwór montażowy [mm]
OD
DO
Materiał
wybierz
Marka
wybierz
Zaawansowane
Wyczyść ustawienia
Filtruj produkty
Ukryj zaawansowane
Technika świetlna
Opis i zasady funkcjonowania typowych źródeł światła, wykaz dostępnych rodzajów trzonków, informacje o wskaźniku oddawania barw, co to jest temperatura barwowa, jak rozumieć pojęcie strumień świetlny oraz wiele innych zagadnień związanych z branżą oświetleniową znajdą Państwo w tym dziale. Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi pojęciami technicznymi, pozwoli to Państwu dużo łatwiej i bardziej precyzyjnie dobierać oświetlenie oraz jego parametry w zależności od jego przyszłego przeznaczenia.


Kryteria doboru oświetlenia
Światło decyduje nie tylko o tym, jak widzimy otoczenie, ale również o tym, jak się w nim czujemy dlatego projektując oświetlenie domu czy mieszkania warto podjąć trud właściwego doboru świateł. Należy przy tym pamiętać, że każde pomieszczenie powinno się rozpatrzyć pod kontem stworzenia oświetlenia trojakiego rodzaju: oświetlenia ogólnego, miejscowego oraz dekoracyjnego. W różnych pomieszczeniach inny rodzaj oświetlenia będzie dominujący lub okaże się, że w konkretnym wnętrzu będzie potrzeba stworzenia dwóch lub wszystkich trzech systemów oświetleniowych. Zawsze punktem wyjścia jest funkcja pełniona przez oświetlaną przestrzeń. Przede wszystkim trzeba jednak dokładnie wiedzieć, co chce się osiągnąć. Wtedy można przystępować do właściwego doboru oświetlenia.


Branża oświetleniowa
Odnośniki do najpopularniejszych serwisów internetowych z branży oświetleniowej, m.in czasopisma drukowane, organizacje związkowe oraz imprezy targowe. Zapraszamy do zwiedzania serwisów.